Barbie için Poşetten Elbise Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Barbie bebek için şık bir elbise yapmak istiyor fakat dikiş dikmeyi bilmiyorsanız dikişsiz elbise yapma yöntemini deneyebilirsiniz. Bu tür uygulamalarda uygun boyutta kesilen kumaş bebeğin bedenine sarılarak kolay bir şekilde elbise yapılmaktadır. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada kumaş yerine poşet kullanılarak şık bir elbise yapılmış. Siz de bu kolay yöntemi uygulamak isterseniz, Barbie için poşetten elbise yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Barbie için Poşetten Elbise Yapımı

Barbie için dikişsiz elbise yapımı için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Kumaşı daire, kare ta da dikdörtgen keserek çok güzel elbiseler yapılmaktadır. Bunun dışında çorap veya maske ile de Barbie bebek için şık elbiseler yapmak mümkün. Elinizde kullanabileceğiniz bu tür kumaşlar yoksa poşet ile de şık bir elbise yapabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey üzerinde desenler bulunan bir poşet. İsterseniz düz bir poşet kullanarak da elbise yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Barbie Elbise
Barbie Elbise

Gerekli Malzemeler

  • Üzeri desenli bir poşet
  • Makas
  • Lastik veya ince bir ip

Bunların dışında elbisenin beline kemer yapmak için desenli bant kullanabilirsiniz.

Barbie için Poşetten Elbise Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise Barbie bebeğe elbise yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak poşeti düz bir hale getirmek gerekiyor. Bunun için makas yardımı ile poşetin alt ve üst kısmını kesmelisiniz.
  • Bu şekilde poşeti kestikten sonra bunu Barbie bebeğin bedenine sıkı bir şekilde sarın.
  • Son olarak bel kısmına ince bir lastik geçirerek veya ip bağlayarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Yaptığınız elbisenin daha şık görünmesi için bel kısmına desenli bant yapıştırabilir ya da kurdele ile kemer yapabilirsiniz. Elinizde küçük parlak taşlar ya da pul gibi malzemeler varsa bunları da elbise süslemek için kullanabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı yapmak isteyenler için aşağıda Barbie için poşetten elbise yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Barbie bebek için farklı bir malzeme ile dikişsiz elbise yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie için maskeden elbise yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Poşetten Elbise Yapımı Resimli Anlatım
Poşetten Elbise Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial