Barbie için Minyatür Tava Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle Barbie için minyatür tava nasıl yapılır? başlığı altında evde kolaylıkla yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Barbie bebekler için minyatür yiyecek hazırlarken kullanacağınız bir tavaya ihtiyacınız varsa size anlatacağımız kolay uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Hatta bu eğlenceli çalışmayı çocuğunuzla birlikte yaparak evde keyifli zaman geçirebilirsiniz. Barbie bebeğe minyatür tava yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Barbie için Minyatür Tava Nasıl Yapılır?

Evde minyatür tava yapmak için küçük daire şeklinde metal ve plastik malzemeler kullanılabilir. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada tava yapmak için pet şişe kapakları kullanılmıştır. Evde atılmayı bekleyen bu tür kapaklar varsa bunları minyatür tava yapımında kullanılarak değerlendirebilirsiniz. Pet şişe kapağına uygun boyutta balon çubuğu veya ahşap çubuk yapıştırarak kısa sürede sevimli bir tava yapabilirsiniz. İsterseniz pet şişe kapağını oje ya da akrilik boya ile boyayabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Barbie için Minyatür Tava
Barbie için Minyatür Tava

Gerekli Malzemeler

  • Pet şişe kapağı
  • Makas
  • Balon çubuğu
  • Siyah bant ya da oje
  • Makas
  • Silikon tabancası

Bunların dışında tavalara süsleme yapmak isterseniz desenli bant, oje ya da küçük eva parçaları kullanabilirsiniz.

Barbie için Minyatür Tava Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise Barbie için minyatür tava yapımına geçebilirsiniz.

  • Pet şişe kapağını boyamak isterseniz ilk olarak boyama işlemini yapın ve boya kuruyana kadar bekleyin. İsterseniz boyamak yerine kapağın kenarına desenli bant ile kaplama da yapabilirsiniz.
Pet Şişe Kapağından Tava Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişe Kapağından Tava Yapımı Resimli Anlatım
  • Tavanın sapını yapmak için balon çubuğundan makas yardımı ile bir parça kesin. Hazırladığınız sapı boyayabilir, siyah bant ya da desenli bant ile kaplama yapabilirsiniz.
  • Hazırladığınız sapı tavanın kenarına silikon tabancası yardımı ile yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür tava yapımı tamamlanmış oluyor. Bu yöntem ile farklı renk ve boyutlarda pet şişe kapaklarını kullanarak çok güzel minyatür tencereler yapabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda Barbie için minyatür tava yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde kolay minyatür yiyecek yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie bebek için pizza yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial