Barbie Gerçek Sabun Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kız çocukları Barbie bebeklerle oynamak kadar evde onlara kıyafet, yiyecek, makyaj ve temizlik malzemeleri yapmayı da severler. Biz de bu konuda size ilham vermek için barbie gerçek sabun yapımı başlığı altında kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Evde Barbie bebek için minyatür sabun yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Barbie Gerçek Sabun Yapımı

EVDE minyatür sabun yapmak oldukça kolaydır. Seçtiğiniz herhangi bir sabunu falçata ya da bıçak yardımı ile keserek inceltip kısa sürede çok güzel minyatür sabunlar yapabilirsiniz. Evde küçülen sabunlar varsa bunları Barbie bebek için sabun yapımında kullanabilirsiniz. İnce sabun yumuşak olduğu ve kolay kesildiği için bu tür sabunlarla uygulamayı daha rahat yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada küçülen banyo sabunu ve el sabunlarından Barbie içim sevimli sabunlar yapılmış. Şık bir tasarım olması için size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak minyatür sabunlara uygun rengarenk sabunluklar da yapabilirsiniz.

Minyatür Sabun
Minyatür Sabun

Gerekli Malzemeler

  • Sabun
  • Falçata
  • Törpü

Sabunluk yapmak için şeffaf ilaç kabı, makas ve bunu boyamak için de oje gerekmektedir.

Barbie Bebek için Sabun Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise Barbie için gerçek sabun yapmaya başlayabilirsiniz. Sabunu rahat kesebilmek için kesme tahtası ya da buna benzer düz ve sert bir nesne kullanabilirsiniz.

  • Sabunluk yapmak için şeffaf ilaç kabının kenarlarındaki fazlalıkları makas ile keserek çıkarın.
  • Bu şekilde istediğiniz sayıda sabunluk yaptıktan sonra bunları oje ile boyayın.
  • Şimdi sıra minyatür sabunları yapmaya geldi. Sabunu düz ve sert bir zeminde falçata ya da bıçak yardımı ile ilaç kabına uygun boyutta kesin.
  • Sabun parçası kalın ise bunu ortadan ikiye keserek inceltebilirsiniz.
  • Kenarlarda çıkıntı varsa bunları törpüleyerek düzleştirebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür sabun yapımı tamamdır. Sabunluğa yerleştirerek bebek evinin banyosuna koyabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde evde kısa sürede çok güzel gerçek minyatür sabun yapabilirsiniz. Evde bu eğlenceli çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda barbie bebek için sabun yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Bu tür çalışmalar denemekten hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız minyatür diş fırçası yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial