Barbie Dikişsiz Mayo Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay Barbie dikişsiz mayo yapımı paylaşıyoruz. Kız çocuklarının severek oynadığı Barbie bebeklere eşya ve  kıyafet tasarlamak oldukça zevklidir. Siz de bu tür uygulamalardan keyif alıyorsanız Barbie mayo yapımı ilginizi çekebilir. Kumaş kullanmadan ve dikiş dikmeden sadece tek bir malzeme ile mayo yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Barbie Dikişsiz Mayo Yapımı

Evde Barbie mayo yapmak için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Dikiş dikmeyi bilmeyenler balon kullanarak kolay bir şekilde mayo yapabilirler. Bunun için balonun lastikli kısmını makas ile kesip alt kısımdan bebeğin bacaklarının geçeceği şekilde iki tane delik açmak gerekmektedir. Bunun dışında esnek bir kumaşı bebeğe uygun ölçülerde kesip birleştirme yerlerini düğümleyerek de mayo yapılabilir. Daha farklı bir yöntem ile mayo yapmak isterseniz renkli bant kullanabilirsiniz. Bu bantlar esnek yapısı ve şık görünümü ile Barbie bebeğe mayo yapmak için ideal bir malzemedir.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane renkli bant
  • Makas

Barbie Dikişsiz Mayo Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise kısa sürede şık bir Barbie mayo yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Mayo iki parça halinde yapılmaktadır. İlk olarak renkli bandı bebeğin belinden yukarı doğru yapıştırarak boyun kısmına gelin ve buradan tekrar aşağı bele doğru inerek yapıştırın.
  • Bu şekilde mayonun üst kısmını yaptıktan sonra banttan uzun bir parça keserek bunu bebeğin bacaklarının arasından önden arkaya doğru getirerek yapıştırın.
  • Arka tarafta kalan açıklıklara da bant yapıştırarak kapatabilirsiniz.
  • Mayonun bağlantı kısmını yapmak için banttan uzun bir parça kesin ve bunu ikiye bölerek inceltin. Daha sonra bu ince bant şeritlerini bebeğin beline yapıştırın.
Kolay Barbie Mayo Yapımı Resimli Anlatım
Kolay Barbie Mayo Yapımı Resimli Anlatım

Tüm bu aşamalardan sonra dikişsiz Barbie mayo yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz mayonun üzerine küçük süslemeler yapabilirsiniz. Farklı bir tasarım oluşturmak isterseniz mayonun alt ve üst kısmını farklı renkte bantlarla yapabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde evde Barbie bebek için istediğiniz renkte mayo yapabilirsiniz. Aynı yöntem ile şık bir bikini yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, dikişsiz Barbie bikini yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial