Barbie Çanta Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle Barbie çanta yapımı başlığı altında evde minyatür çanta yapabileceğiniz kolay bir çalışma paylaşıyoruz. Küçük kız çocuğunuz varsa evde onunla birlikte bebeği için şık bir çanta yapmayı deneyebilirsiniz. Uygulamanın yapımı çok kolay olduğu için zorlanmadan yapabilirsiniz. Kullanılmayan bir diş fırçası kapağı varsa buna kaplama yaparak kısa sürede Barbie bebek için şık bir çanta yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Barbie Çanta Yapımı

Evde minyatür çanta yapmak için farklı malzemeler kullanılabilir. Eva veya başka bir kumaş ile şık bir minyatür çanta yapabilirsiniz. İki plastik kapağın arasına açıp kapamak için bağlantı yaparak bunlarla da Barbie için çanta yapılabilir. Evde atılmayı bekleyen diş fırçası kapağı varsa size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak kısa sürede şık bir çanta tasarlayabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada 2 tane Barbie çanta yapılmış. Siz de böyle şık çantalar yapmak isterseniz aşağıdaki listede verilen malzemeleri temin etmekle işe başlayabilirsiniz.

Barbie Çanta
Barbie Çanta

Gerekli Malzemeler

 • 2 tane diş fırçası kapağı
 • İki farklı renkte ip ( çanta sapı yapmak için )
 • Yapışkanlı eva
 • Makas
 • Silikon tabancası

Çanta süslemesi yapmak için eva, boncuk veya pul gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Elinizde küçük sevimli stickerlar varsa bunlarla da süsleme yapabilirsiniz.

Barbie Çanta Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede 2 tane minyatür çanta yapabilirsiniz.

 • Diş fırçası kapağının üst ve yan tarafı açık olmaktadır. Bunun için ilk yapmanız gereken yan taraftaki açık yeri kapatmak olmalıdır.
 • Yapışkanlı evadan açık yere uygun boyutta bir parçayı makas ile kesin. Arkasındaki kağıdı çıkararak evayı açık olan yere güzelce yapıştırın.
 • Kenarda kalan fazlalıkları makas ile kesin.
 • Bu şekilde çantayı hazırladıktan sonra üzerini oje ile boyayabilir veya istediğiniz malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz.
 • İkinci bir yöntem olarak diş fırçası kapağının üzerine eva ile kaplama yapabilirsiniz.
 • Çantaya sap olarak ip veya ince kurdeleden uygun boyutta bir parça kesin ve bunu silikon tabancası yardımı ile diş fırçası kapağının iki tarafına yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra Barbie çanta yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz kaplama yapmak için eva yerine keçe de kullanabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda Barbie çanta yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Barbie bebek için kolay çanta yapımı hakkında başka bir çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie için eva ile çanta yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial