Balonla Ninja Kaplumbağa Yapımı Resimli Anlatım

Balonla Ninja Kaplumbağa Yapımı Resimli Anlatım

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Google+
http://www.eglenbizle.com/balonla-ninja-kaplumbaga-yapimi-resimli-anlatim/
Pinterest

Balonla ninja kaplumbağa yapımı resimli anlatım sayesinde siz de evde yapacağınız özel kutlamalarda dekorda bir farklılık oluşturabilirsiniz. Çocuklar için evde doğum günü partisi yapıldığı zaman onların renkli dünyasına özel süslemeler de yapılmaktadır. Bu tür süslemelerde en çok kullanılan malzemelerden birisi de balondur. Rengarenk balonlar orijinal halleri ile kullanılabildiği gibi bunlar farklı malzemelerle süslenerek çok güzel tasarımlar da oluşturulmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz çalışma da bu tür uygulamalara örnek olarak aklınızda bulunsun. Balon ile ninja kaplumbağa yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Balonla Ninja Kaplumbağa Yapımı

Evde balonla ninja kaplumbağa yapımı oldukça kolaydır. Bunun için tek ihtiyacınız olan yeşil bir balon, ninja kaplumbağaların belirgin özelliği olan bir renkli band. Çocuğunuz bu sevimli kahramanları seviyorsa evde onun için düzenleyeceğiniz partide süsleme olarak ninja kaplumbağaları kullanabilirsiniz. Hatta uygulamayı çocuğunuzla yaparak birlikte eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Bu kendin yap çalışması çok kolay olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla uygulayabilir.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane yeşil renkli balon
 • İstediğiniz renkte krapon kağıdı
 • Makas
 • Beyaz kağıt
 • Siyah keçeli kalem
 • Yapıştırıcı

Kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz renkte krapon kağıdını rahatlıkla bulabilirsiniz. İsterseniz uygulamanın yapımında krapon kağıdı yerine el işi kağıdı da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Balonla Ninja Kaplumbağa Nasıl Yapılır?

Balon ile ninja kaplumbağa yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

 • İlk olarak balonu şişirmekle işe başlayın. Şişirdiğiniz balonun sönmemesi için uç tarafına sıkı bir şekilde düğüm atabilir ya da bir ip bağlayabilirsiniz.
 • Krapon kağıdından makas yardımı ile 2 parmak genişliğinde uzun bir şerit kesin. Kestiğiniz bu şeridi balonun üst tarafına gözlerin olacağı yere takın ve arka tarafta şeritlerin ucunu bükerek birbirine tutturun.
 • Beyaz kağıttan 2 tane aynı büyüklükte yuvarlak parça yapın. Bunların ortasına siyah keçeli kalemle küçük yuvarlaklar yapın. İsteseniz gözleri böyle yapmak yerine doğrudan oyuncak göz de kullanabilirsiniz.
 • Yaptığınız gözleri bandın üzerine yapıştırarak tutturun.
 • Son olarak siyah keçeli kalem ile ağız çizerek ninja kaplumbağa yapımını tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde kısa sürede istediğiniz sayıda ninja kaplumbağa yapabilirsiniz. Balonların ucuna ip bağlayarak bunlarla istediğiniz şekilde süsleme yapmanız mümkün. Evde bu uygulamayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, balonla ninja kaplumbağa yapımı resimli anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Bu tarz süslemeler ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız balondan balık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Balonla Ninja Kaplumbağa Yapımı Resimli Anlatım-1
Balonla Ninja Kaplumbağa Yapımı Resimli Anlatım-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir