Balonla Kavanoz Süslemesi Yapımı

Balonla Kavanoz Süslemesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Balonla kavanoz süslemesi yapımı kolay bir geri dönüşüm çalışması olarak dikkatinizi çekebilir. Günümüzde rengarenk mumluk ve vazolar dekorasyonda sıkça kullanılmaktadır. Marifetli bayanlar cam kavanozları boyayarak ya da farklı malzemelerle kaplayarak çok güzel dekoratif ürünler yapmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz balonla kavanoz süslemesi yapımı da bu çalışmalardan birisidir. Uygulamanın yapımında sadece balon kullanıldığı için hem kolay hem de hesaplı malzemelerle yapılan bir çalışmadır. Konu hakkında daha detaylı bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Balonla Kavanoz Süslemesi Yapımı

Evde balonla kavanoz süslemesi yapmak oldukça kolaydır. Bu konuda tek dikkat etmeniz gereken nokta kullanacağınız balonların büyüklüğüdür. Çalışmayı yaparken kavanozu renklendirmek için balonlar kavanoza geçirilmektedir. Çok küçük balonları kavanoza geçirmek mümkün olmayacağı için bu konuya dikkat etmeniz gerekiyor. Evde boş cam kavanoz varsa bunu değerlendirmek için bahsedeceğimiz çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz. Sizlerle uygulamanın resimli anlatımını da paylaşacağımız için zorlanmayacağınızı düşünüyoruz. Kavanozu boyamadan süslemek isterseniz bahsedeceğimiz yöntemi rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane cam kavanoz
  • 3 tane balon
  • Makas

Uygulamanın yapımında kullanacağınız balonların hepsi aynı renklerde olabileceği gibi isterseniz farklı renklerde balonlarda kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Balonla Kavanoz Süslemesi Nasıl Yapılır?

Balonlar hazır ise süsleme yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kavanozu güzelce yıkayın ve kurulayın. Sonrasında balonların alt ve üst kısımlarından küçük bir parçayı makas ile kesin.
  • Kestiğiniz balonları kavanoza güzelce geçirin.
  • Bu şekilde kavanozu tamamen balonla kaplayarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Size bahsettiğimiz bu kolay yöntem sayesinde cam kavanozları kolaylıkla süsleyebilirsiniz. Balon ile süsleme yaptığınız kavanozları dekoratif mumluk ya da vazo olarak kullanabilirsiniz. Evde çok sayıda boş cam kavanoz varsa bunları balon ile süsleyerek güzel bir baharatlık takımı da yapabilirsiniz. Çocuğunuzun kalemlerini koymak için de böyle rengarenk bir kalemlik yapmayı düşünebilirsiniz. Bu pratik uygulama sayesinde boya ya da yapıştırıcı gibi malzemeler kullanmadan cam kavanozları kolaylıkla süsleyebilirsiniz. Evde bu çalışmayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, balonla kavanoz süslemesi resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Evde bu tür kolay geri dönüşüm çalışmaları yapmaktan keyif alıyorsanız daha önceden paylaştığımız, file kumaşla kavanoz süsleme yazımıza göz atabilirsiniz.

Balonla Kavanoz Süslemesi Resimli Anlatım
Balonla Kavanoz Süslemesi Resimli Anlatım

Bir cevap yazın