Balon ve Tül ile Ev Süslemesi

Sosyal medyada paylaş

Balon ve tül ile ev süslemesi yapımı doğum günü, yeni yıl ve evlilik yıldönümü gibi özel günlerde evinizin dekoruna güzelleştirebileceğiniz pratik bir uygulamadır. Evde özel bir kutlama yapılacağı zaman başta yemek masası olmak yerine evin dekorunda da değişiklik yapmak gerekebilir. Evin dekorunda geçici değişiklik yapmak için en sık kullanılan malzemeler arasında balon, tül ve kurdele gibi aksesuarlar gelir. Bunlar ucuz ve kolay şekillenebilen malzemeler olduğu için biz de bugün sizlerle balon ve tül kullanarak yapabileceğiniz güzel bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Kolay bir şekilde evinizin dekorunu güzelleştirmek isterseniz detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Balon
  • Tül
  • Kurdele
  • Makas

Süslemede kullanacağınız balonların boyutunu büyük veya küçük olarak istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Süsleyeceğiniz oda geniş bir alana sahipse daha şık bir görünüm elde etmek için büyük balon kullanılabilir. Balon ve tülün rengi sizin tercihinize bağlı. Dilerseniz beyaz tül ve renkli balon kullanabilir ya da her ikisini de beyaz renkte tercih edebilirsiniz. Tercihinizi yaparken odanın genel dekorunu dikkate alırsanız daha güzel bir sonuç elde edebilirsiniz. Beyaz tül ve desenli balonlarla daha dikkat çekici süslemeler yapabilirsiniz. Şimdi sıra geldi balon ve tül ile ev süslemesi nasıl yapılır? sorusunun cevabına.

  • İlk olarak balonları istediğiniz boyutta şişirin, bunların ucunu ip ile bağlayın ya da sıkı bir şekilde düğüm atın.
  • Tülü bir makas yardımı ile balonları kaplayacak boyutta kare ya da dikdörtgen şeklinde kesin.
  • Kurdeleyi istediğiniz uzunlukta kesin. Balonları yüksek bir yere asacaksanız, alttan sarkması için biraz daha uzun kesebilirsiniz.
  • Şişirdiğiniz balonların üzerine tülü kapatın ve bunları attan kurdele ile bağlayın.

Tüm balonları bu şekilde süsledikten sonra bunları dilediğiniz yere asabilirsiniz. Uygulamayı tül yerine şeffaf bir kumaşla da yapabilirsiniz. Burada önemli olan tülün altından balonun görünmesidir. Daha şık bir süsleme yapmak için balonlara kurdeleleri fiyonk şeklinde bağlayabilirsiniz.

Özel günler için ev süslemesi yapmak istediğiniz zaman bu pratik uygulamayı tercih edebilirsiniz. Yeni yıl kutlamasını evde yapacağınız zaman kırmızı ve beyaz renkli malzemelerle bu süslemeyi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sizlere ilham vermesi için aşağıda konu ile ilgili örnekleri paylaşıyoruz.

balon-ile-susleme

dekoratif-balon-sus

ev-susleme

tul-ile-balon-susleme

tul-ile-sevimli-balon-susleme

tullu-balon-susleme

tul-ve-balonla-ev-susleme

Önerilen makaleler

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial