Balon ile Süsleme Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Balon ile süsleme yapımı evinizde doğum günü ya da yeni yıl gibi özel kutlama yapacağınız zamanlarda çok işinize yarayabilecek bir yöntemdir. Evimizde davet vereceğimiz zaman ortamı güzelleştirmek için geçici süsleme yapmaya ihtiyaç duyarız. Genelde bu tür durumlarda rengarenk kağıtlar, üzeri tüllü balonlar ya da parlak top süsler kullanılmaktadır. Bu tarz süs malzemelerini dışarıdan temin edebileceğiniz gibi isterseniz evde kendiniz de yapabilirsiniz. Kağıttan yapabileceğiniz süslerle ilgili birçok örnek çalışmayı daha önceden sizlerle paylaştık. Bugün ise balon ile evinizi süsleyebileceğiniz çok kolay bir çalışmayı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Son dönemlerde balonlarla yapılan süslemeler çok popüler olduğu için siz de bu tür bir süsleme yapmak isteyebilirsiniz. Balon ile süsleme yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Büyük şeffaf balon
  • Parlak poşet ya da kağıt
  • Makas

Balon Nasıl Süslenir?

İçi simli balon yapmak çok kolay olduğu için evde bunu yapmak sizin için çok keyifli olabilir. Güzel bir süsleme yapabilmek için büyük balonlar kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu balonların içindeki süslerin görünmesi için şeffaf olanlardan kullanmayı tercih edebilirsiniz. Listedeki malzemeler hazır ise hemen uygulamayı yapmaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak parlak poşet ya da kağıdı makas yardımı ile ince şeritler halinde kesin.
  • Daha sonra bu şeritleri daha küçük parçalara ayırın.
  • Bu ince ve küçük parlak şeritlerden sönük haldeki balonun içine koyun.
  • Balonu şişirin ve havasının kaçmaması için düğüm atarak güzelce bağlayın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra şeffaf balonun içinde parlak süslemeler harika bir görünüm oluşturacaktır.

Diğer balonların içini de aynı şekilde parlak şeritlerle doldurarak ihtiyacınız kadar içi simli balon yapın. Daha sonra bunları istediğiniz yerlere asarak süslemeyi tamamlayın. Daha şık  bir tasarım oluşturmak için isterseniz balonların üzerine tül geçirip, bunların ucuna kurdele de bağlayabilirsiniz. Elinizde parlak şerit yapabileceğiniz malzeme yoksa balonun içine pul ya da sim de dökebilirsiniz. Renkli el işi kağıtlarını küçük şeritler halinde keserek bunları da balonun içine doldurmanız mümkün. Bu şekilde de balonun içindeki rengarenk şeritler güzel bir görünüm oluşturabilir. Bu konudaki seçimi size bırakıyoruz.

Çocuğunuzun doğum gününü evde kutlayacağınız zaman bu şekilde bir süsleme yapabilirsiniz. Çocuklar rengarenk balonlarla süslenmiş bir ortamda gönüllerince eğlenebilirler. Aynı uygulamayı renkli balonlar kullanarak da yapabilirsiniz. Bu kolay uygulamayı evde denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, içi simli balon yapımı resimli anlatım işinizi biraz daha kolaylaştırabilir.

Balon ile Süsleme Yapımı
Balon ile Süsleme Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial