Ayran Kabı ile Oyuncak Ev Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ayran kabı ile oyuncak ev yapımı okul öncesi çocukların keyif alarak yapacağı bir kendin yap çalışmasıdır. Çocuğunuzun küçük oyuncaklarını içine koyması için plastik kap kullanarak sevimli bir oyuncak ev yapabilirsiniz. Birlikte yapacağınız oyuncak evi aynı zamanda çocuğunuzun odası için sevimli bir dekoratif süs olarak da kullanabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz ayran kabı ile oyuncak ev yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Ayran Kabı ile Oyuncak Ev Yapımı

Çocuklar küçük oyuncak evlerle oynamayı sevdikleri için bugün sizlerle ayran kabı ile oyuncak ev yapabileceğiniz çok kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşmak istiyoruz. Uygulamanın yapımım için sadece ayran kabı değil kesebileceğiniz yapıda olan her türlü plastik kabı kullanabilirsiniz. Plastik kap ile oyuncak ev yapmak için bu kabın üzerine bir kalem ile kapı çizmeniz ve bunu makas ile kesmeniz gerekmektedir. Plastik kabın üst tarafını da çatı şeklinde kestikten sonra kalem ile pencereleri çizerek oyuncak ev yapımını tamamlayabilirsiniz. Plastik kap ile oyuncak ev yapımı için farklı renk ve şekilde kaplar kullanarak çok güzel evler tasarlayabilirsiniz.

 

Ayran Kabı ile Oyuncak Ev Yapımı-1
Ayran Kabı ile Oyuncak Ev Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane ayran kabı
  • Makas
  • Renkli kalem ya da desenli bant

Ayran Kabı ile Oyuncak Ev Nasıl Yapılır?

Ayran kabı ve diğer malzemeler hazır ise oyuncak ev yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak ayran kabının üzerinde bulunan yapışkanlı kağıdı çıkarın ve kabı güzelce temizleyin.
  • Kalem ile plastik kabın alt tarafına istediğiniz boyutta bir kapı çizin. Daha sonra çizgilerin üzerinden makas ile geçerek kesin.
  • Kapının üst kısmına da pencereleri çizin. Pencereleri boya ile renklendirebilir ya da onları da makas ile kesebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.
  • Üst kısma da çatıyı çizip bunu da güzelce kesin.

Tüm bu aşamalardan sonra oyuncak ev yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu renkli kalemler ya da desenli bant ile süsleyebilirsiniz. Ayran kabını boyamak isterseniz bunun için akrilik boya ya da sprey boya kullanabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda ayran kabı ile oyuncak ev yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız deterjan kutusundan oyuncak ev yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Ayran Kabı ile Oyuncak Ev Yapımı Resimli Anlatım
Ayran Kabı ile Oyuncak Ev Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial