Aydede Kalıbı Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle aydede kalıbı nasıl yapılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Aydede figürü birçok kendin yap çalışmasında kullanılmaktadır. Keçe ya da kumaş ile yapılan aydede yastıklar ev dekorasyonunda sıkça tercih edilmektedir. Aydede figürü yapmak için kalıba ihtiyacınız varsa size önereceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Uygulamanın detaylarını öğrenmek için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Aydede Kalıbı Nasıl Yapılır?

Evde aydede kalıbı yapmak istiyor ve bu konuda çizim yeteneğinize güvenmiyorsanız size bahsedeceğimiz yöntem bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Bunun için tek yapmanız gereken yapmak istediğiniz aydedenin boyutuna uygun yuvarlak bir nesne temin etmek. Bunun için evde bulunan yuvarlak tabak ya da kavanoz kapaklarını kullanabilirsiniz.

Aydede Kalıbı
Aydede Kalıbı

Aydede kalını yapmak için kağıt ya da karton üzerine bir yuvarlak çizip daha sonra aynı yuvarlak nesne yardımı ile kenardan pay bırakarak yuvarlak çizmek gerekiyor. Sonrasında çizgilerin üzerinden makas ile geçerek kesip istediğiniz boyutta aydede kalıbı çıkarabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde kısa sürede aydede kalıbı çıkararak çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kağıt ya da karton
  • Kalem
  • Makas

Bunların yanı sıra daire çizmek içinde yuvarlak bir nesneye ihtiyaç vardır. Yapmak istediğiniz aydedenin boyutuna göre kavanoz kapağı, tatlı tabağı, bardak gibi nesneler kullanabilirsiniz.

Aydede Kalıbı Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise aydede kalıbı çıkarmak için aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak kağıdın üzerine daire şeklindeki nesneyi koyun ve bunun etrafından kalem ile geçerek çizin.
  • Bu şekilde bir daire çizdikten sonra yuvarlak nesneyi kenarda biraz boşluk bırakarak bunun üzerine yerleştirin ve nesnenin kenarından kalem ile çizin.
  • Yöntemi anlattığımız şekilde uyguladığınızda ortaya aydede şekli çıkacaktır. Bunu makas ile keserek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra aydede kalıbı kullanıma hazırdır. Evde bu kolay yöntemi uygulamak isteyenler için aşağıda aydede kalıbı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu yöntemi uygulayabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması denemek isterseniz daha önce paylaştığımız süt kutusu ile yıldızlı duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kaynak: www.pratikhanem.com

Aydede Kalıbı Resimli Anlatım
Aydede Kalıbı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial