Ayakkabı Topuğu Süslemesi
Sosyal medyada paylaş

Ayakkabı topuğu süsleme çalışması ile normal bir topuklu ayakkabıyı kısa sürede çok şık bir abiye ayakkabıya dönüştürebilirsiniz. Bayanların en büyük zevklerinden birisi yeni ayakkabı almaktır. Çok beğenip de aldığımız ayakkabıyı bir süre kullandıktan sonra ondan sıkılabiliriz. Böyle bir durumda yeni ayakkabı almak yerine, elimizdeki ayakkabıda bazı değişiklikler yaparak onları farklı bir tasarıma dönüştürebiliriz. Bunun en kolay yollarından birisi ayakkabıyı kumaş, boncuk, parlak taş veya metal aksesuarlarla süslemektir. Biz sizlere bu çalışmalar arasından en kolay ve eğlenceli olan, ayakkabı topuğu süsleme uygulamasını tavsiye ediyoruz. Son dönemlerde taşlı abiye ayakkabılar moda olduğu için siz de bu uygulamayı yaparak, onlarca masrafa girmeden çok güzel ayakkabılara sahip olabilirsiniz.Aşağıda ayakkabı topuğu süslemek için gerekli malzemeleri ve çalışmanın detaylarını bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 çift topuklu ayakkabı
 • Küçük parlak taşlar
 • Yapıştırıcı
 • Kağıt tabak
 • Cımbız
 • Kürdan

Kaliteli ve bu iş için uygun bir yapıştırıcı kullanırsanız taşları ayakkabıya sağlam bir şekilde sabitleyebilirsiniz. Malzemeler hazır ise ayakkabı topuğu nasıl süslenir? sorusunun cevabına geçebiliriz.

 • İlk olarak ayakkabıyı ne şekilde süsleyeceğinize karar vermelisiniz. Ayakkabının tamamı yerine topuk, arka kısmı ve ön tarafını süsleyebilirsiniz. Bu şekilde daha şık ve modern bir tasarım yapabilirsiniz.
 • Kağıt tabağın içine bir miktar yapıştırıcı dökün.
 • Taşları tek tek cımbız ile alın ve kürdanı yapıştırıcıya batırdıktan sonra taşların arkasına sürün.
 • Taşların yapıştırıcı olan tarafını ayakkabının süsleyeceğiniz kısmına yerleştirin.
 • Taşların hepsini tek tek dikkatli bir şekilde yapıştırdıktan sonra kuruması için bekletin. Sonrasında yeni abiye ayakkabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayakkabı topuğu süslerken tek dikkat etmeniz gereken nokta taşları her iki tarafa da aynı şekilde yapıştırmak. Aksi halde farklı şekilde yerleştirilen taşlar yüzünden çirkin bir görünüm oluşabilir. Taşları yapıştırırken kürdan ile hafifçe ittirerek, bunların yerlerini düzenleyebilirsiniz. Bu yöntemi topuk ya da burun kısmı aşınan ayakkabılarınıza da uygulayarak onları yeni bir hale getirebilirsiniz. Dilerseniz beyaz yerine renkli parlak taşlardan kullanarak daha şık tasarımlar da oluşturabilirsiniz. Özel bir davete gideceğiniz zaman abiye kıyafetinize uygun bir ayakkabınız yoksa bu yöntemi uygulayarak, kıyafetinizle uyumlu çok şık bir ayakkabı yapabilirsiniz.

Siz de bu keyifli çalışmayı uygulamak isterseniz aşağıda, ayakkabı topuğu süsleme resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu resimlerde uygulamanın her adımını detaylı bir şekilde görebilir ve siz de hiç zorlanmadan ayakkabı topuğu süsleyebilirsiniz.

ayakkabi-topugu-susleme

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial