Atık Malzemelerle Yılbaşı Ağacı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle atık malzemelerle yılbaşı ağacı yapımı yapımı olarak evde kolaylıkla yapabileceğiniz 2 farklı geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Evde değerlendirilmeyi bekleyen deterjan kapları ve pet şişe kapakları varsa anlatacağımız yöntemlerle bunları güzel bir yılbaşı süsüne dönüştürebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken elinizdeki malzemeleri ve hayal gücünüzü kullanmak. Uygulamaların detaylı anlatımlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Atık Malzemelerle Yılbaşı Ağacı Yapımı

Evde yılbaşı süsü yapmak için genelde noel baba, çam ağacı, çan, kar tanesi ve yıldız gibi figürler tercih edilmektedir. Biz de bu konuda size fikir verebilmek için yılbaşı ağacı yapabileceğiniz iki kolay çalışma paylaşıyoruz. Deterjan kapları ile yılbaşı ağacı yapmak isterseniz bunun için; boş bir deterjan kabı, falçata, makas, kalem ve desenli bant gerekmektedir. Elinizde minik ponponlar varsa bunları da çam ağacının tepesini süslemek için kullanabilirsiniz.

Deterjan Kabından Çam Ağacı Yapımı Resimli Anlatım
Deterjan Kabından Çam Ağacı Yapımı Resimli Anlatım

Malzemeler hazır ise ilk olarak plastik kapların alt ve üst kısımlarını falçata yardımı ile kesin. Geriye kalan düz yerlere kalem ile istediğiniz boyutta çam ağacı çizin. Daha sonra çizgilerin üzerinden makas ile geçerek dikkatli bir şekilde kesin. Bu şekilde istediğiniz sayıda çam ağacı yaptıktan sonra bunların üzerine aynı ya da farklı renkte desenli bantlarla süsleme yapabilirsiniz. Desenli bantları farklı şekillerde yapıştırarak güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Son olarak çam ağaçlarının tepesine küçük ponponlar takarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. İsterseniz ponpon yerine eva da kullanabilirsiniz. Eva ile küçük bir yıldız yaparak bunu da çam ağacının üst kısmına yapıştırabilirsiniz.

Pet Şişe Kapaklarından Yılbaşı Ağacı Yapımı

Elinizde değerlendirmek istediğiniz pet şişe kapakları varsa bunlarla çam ağacı yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler; 7 tane plastik kapak, silikon tabancası, süsleme yapmak isterseniz küçük parlak taşlar, boncuk veya simli eva ve süsü asmak için ince bir kurdele ya da ip.

Plastik Kapaklarla Yılbaşı Ağacı Yapımı Resimli Anlatım
Plastik Kapaklarla Yılbaşı Ağacı Yapımı Resimli Anlatım

Malzemeler hazır ise ilk olarak silikon tabancası yardımı ile 3 tane kapağı yan yana yapıştırın. Diğer 2 kapağı da aynı şekilde yan yana yapıştırın. Bu şekilde 3 ve 2 li şeritler hazırladıktan sonra 2’li kapak şeridini 3’lü olanların üzerine yapıştırın. Diğer kalan 2 kapağı da alt ve üstlere yapıştırarak çam ağacını oluşturabilirsiniz. Tüm bu aşamalardan sonra çam ağacı yapımı tamamlanmış oluyor. Daha şık görünmesini isterseniz üzerine küçük eva parçaları ile süsleme yapabilirsiniz. Son olarak ince bir kurdele ya da ipi ikiye katlayarak çam ağacının arkasına yapıştırabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle evde yılbaşı ağacı yapabileceğiniz kolay kolay örnek çalışma paylaştık. Yaptığınız bu çam ağaçları ile evinizin dekorunu yeni yıla hazır bir hale getirebilirsiniz. İsterseniz pet şişe kapaklarını metalik veya simli boya ile boyayarak daha şık bir tasarım oluşturabilirsiniz. Aynı şekilde deterjan kabı ile yaptığınız çam ağacını da metalik ya da simli boya ile boyayabilirsiniz. Atık malzemelerle güzel bir çan süs yapmak isterseniz, meyveli yoğurt kabından yılbaşı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial