Ataştan Ponponlu Kitap Ayracı Yapımı

Ataştan Ponponlu Kitap Ayracı Yapımı

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Google+
http://www.eglenbizle.com/atastan-ponponlu-kitap-ayraci-yapimi/
Pinterest

Ataştan ponponlu kitap ayracı yapımı isteyen herkesin evde kolaylıkla uygulayabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Kitap okumayı seviyorsanız kaldığınız sayfayı işaretlemek için kitap ayracına ihtiyacınız olabilir. Bugün size bahsedeceğimiz pratik uygulamayı yaparak evde kendi kitap ayracınızı tasarlayabilirsiniz. Bu küçük ve zarif kitap ayraçlarından sevdikleriniz için de birer tane yapabilirsiniz. Ataştan ponponlu kitap ayracı yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Ponpon yapmak için istediğiniz renkte yün ip
  • Metal ya da renkli ataş
  • Silikon tabancası
  • Ponpon yapımında kullanmak için ortası delik yuvarlak bir halka ya da çatal
  • Makas

Ataştan Nasıl Ponponlu Kitap Ayracı Yapılır?

Ponponlu kitap ayracı yapmak çok kolaydır. Tek yapmanız gereken uygun boyutta bir ponpon hazırlamak ve bunu ataşa takmak. Ponpon yapmak için ayrıca ip almanıza gerek yok. Elinizde başka çalışmadan kalan ipler varsa bunları ponpon yapımında kullanabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan kitap ayracı yapımına geçelim.

  • İlk olarak ponponu yapmakla işe başlamalısınız. Yukarıda belirttiğimiz gibi ponpon yapmak için çatal ya da ortası delik yuvarlak bir halka kullanabilirsiniz. Ponponu ataşa takacağınız için çok büyük olmaması gerekiyor.
  • Ponponu yaptıktan sonra bunu silikon tabancası yardımı ile ataşın üst tarafına güzelce tutturun.
  • Bu şekilde ataşı kaldığınız sayfaya takarak ponponlu ayracı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bu pratik kendin yap çalışması sayesinde evde rengarenk ponponlardan çok güzel kitap ayraçları yapabilirsiniz. Eğer ponpon yapmayı bilmiyorsanız sitemizde ponpon yapımı hakkında bilgiler de bulabilirsiniz. İsterseniz ponpon yapmak yerine ataşa istediğiniz renkte bir keçe topu da yapıştırabilirsiniz. Aynı uygulamayı farklı malzemeler kullanarak da yapmanız mümkün. Eva kağıdı ya da keçe ile çiçek, kalp ya da başka küçük figürler yaparak bunları ataşa yapıştırıp harika kitap ayraçları yapabilirsiniz. Yaptığınız bu güzel ayraçları kendiniz kullanabileceğiniz gibi sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Evde ataştan kitap ayracı yapmak isteyenlerin konu hakkında daha iyi fikir sahibi olmaları için aşağıda örnek görseller paylaşıyoruz. İsterseniz benzer bir çalışma olan keçe ve ataşla kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Ataştan Ponponlu Kitap Ayracı Yapımı
Ataştan Ponponlu Kitap Ayracı Yapımı
Ataştan Kitap Ayracı
Ataştan Kitap Ayracı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir