Askılı Tişörtten Göbeği Açık Bluz Nasıl Yapılır?

Sosyal medyada paylaş

Askılı tişörtten göbeği açık bluz yapımı ile eski kıyafetinizi daha modern ve şık bir hale getirebilirsiniz. Giymekten sıkıldığınız ve bir köşeye attığınız askılı tişörtünüz varsa bu kolay ve eğlenceli, eski kıyafeti yenileme çalışmasını yapabilirsiniz. Bu sayede artık size cazip gelmeyen tişörtünüz çöpe gitmekten kurtulur, siz de sıfır maliyete yeni bir bluza sahip olursunuz. İşin en güzel tarafı bu çalışmayı yapmak için ekstra bir malzemeye ihtiyaç duyulmaması. Bu çalışmayı sadece kendiniz için değil kızınız varsa onun beğenmediği tişörtleri yenilemek için de yapabilirsiniz.

Askılı tişörtten göbeği açık bluz nasıl yapılır? diyorsanız, sizi daha fazla bekletmeden bu sorunuzun cevabını hemen verelim.

  • Askılı tişörtü masanın üzerine güzelce yayın. Tişörtü ikiye katlayın ve tam ortasını işaretleyin.
  • Daha sonra tişörtün arkasını çevirin ve işaretlediğiniz noktadan aşağısını çizgi ile belirleyin. Daha sonra çizgi ile belirlediğiniz bu parçayı makasla keserek çıkarın.
  • Tişörtün ön tarafını çevirin ve sabunla tam ortadan, uzunlamasına bir çizgi çekin. Bu çizginin üzerinden yaka kısmı da dahil olmak üzere dikkatlice kesin.
  • Arka taraftaki kestiğiniz yeri ve öndeki iki parçayı diktikten sonra sıra geldi işin en zevkli kısmına.
  • Ön taraftaki iki parçayı çarpraz olarak birbirinin üzerinden geçirin ve arka tarafta sabitleyin. İşte hepsi bu kadar.

Tüm bu aşamalardan sonra resimde gördüğünüz gibi harika bir bluza sahip olacaksınız. Bu şık bluzu elbise, şort ya da pantolon ile kombinleyerek tarzınızla farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Kendi tasarımınız olan bu güzel bluzu biraz daha şık bir hale getirmek isterseniz, pul veya boncuklarla süsleyebilirsiniz. Dilerseniz askılı tişörtten kestiğiniz parçalardan fiyonk ya da başka süsler yapıp, bunları bluza dikebilirsiniz. Bu çalışmayı yapmak için çok usta bir terzi olmaya gerek yok çünkü uygulama oldukça basit. Hayal gücünü kullanarak bayanların neler yapabileceğini gösteren bu uygulamayı eminiz ki birçok bayan keyif alarak yapacak ve sıkıldıkları tişörtü tekrar severek kullanacaklardır.

Askılı tişörtü göbeği açık bluza çevirmek, yazımızda da anlattığımız gibi oldukça kolaydır. Konunun daha iyi anlaşılabilmesi için aşağıda uygulamanın tüm aşamaları ile ilgili resimleri paylaşıyoruz. Deneyecek olanlara kolay gelsin.

eski-tshirtten-bluz-yapmak

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial