Antep Fıstığı Kabuğundan Duvar Süsü Yapımı

Antep Fıstığı Kabuğundan Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Antep fıstığı kabuğundan duvar süsü yapımı ile evinizin duvarına dikkat çekici bir tasarım yapabilirsiniz. Antep fıstığı kabuğu sert yapısı ve şekli itibarı ile son  dönemlerde farklı kendin yap projelerinde kullanılmaktadır. Dayanıklı bir malzeme olması nedeni ile cam ya da plastik nesnelerin dış yüzeyini kaplamak için kullanılmaktadır. Bugünkü projede bu kabuklar farklı şekillerde boyanarak sevimli kuş figürleri oluşturulmuş ve bunlardan harika bir duvar süsü yapılmış. Bu pratik ve güzel uygulamayı gördüğünüzde bundan sonra yediğiniz Antep fıstıklarının kabuklarını atmak yerine bu şekilde değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. Kuşlarla bezenmiş bir duvar tasarımı yapmak isterseniz salon, oturma odası, çocuk odası hatta mutfak için böyle bir pano oluşturabilirsiniz. Evinin dekorunu güzelleştirmek isteyenler Antep fıstığı kabuğundan duvar süsü yapımı için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirler.

Gerekli Malzemeler

  • Antep fıstığı kabuğu
  • İstediğiniz renklerde boya
  • Yapıştırıcı
  • Gazete kağıdı

Kuşlu Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Kuşlu duvar panosu yapmak için çokça Antep fıstığı kabuğuna ihtiyacınız var. Kabukları temin ettikten sonrasında ise aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • Antep fıstığı kabuklarını farklı renklerde boyayın ve kurumaları için bir gazete kağıdının üzerinde beklemeye alın.
  • Boyamış olduğunuz kabuklar kuruduktan sonra bunlara siyah boya ile göz yapın. Kuşlar hazır şimdi sıra bunları ağaç dalına koymaya geldi.
  • Duvara siyah ya da kahverengi boya ile istediğiniz büyüklükte bir ağaç dalı çizin. Daha sonra yapışkan yardımı ile bu kuşları ağaç dallarına belirli aralıklarla tutturun.
  • Son olarak siyah boya ile kuşların gaga ve kuyruklarını yaparak uygulamayı tamamlayın.
  • İsterseniz ağaç dallarına kuşların yanı sıra çiçekler de yaparak tasarımı daha güzel hale getirebilirsiniz.

Duvara çizim yapmak istemiyorsanız bir kartonun üzerine ağaç dalları çizebilir ve bunun üzerine kuşları sabitleyerek güzel bir duvar panosu da yapabilirsiniz. İsteyenler duvar süsü yapımında Antep fıstıkları ile kuş yerine daha farklı tasarımlar da oluşturabilirler. Bu konudaki tercih sizin hayal gücünüze bağlı. Evinizin duvarını rengarenk kuşlarla süsleme fikri hoşunuza gittiyse bu uygulamayı hemen denemeye başlayabilirsiniz. Projeyi yapmak isteyenlere ilham vermesi için aşağıda Antep fıstığı kabuğundan duvar süsü yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Antep Fıstığı Kabuğundan Duvar Süsü Yapımı
Antep Fıstığı Kabuğundan Duvar Süsü Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial