Amigurumi Meyve Modelleri

Amigurumi Meyve Modelleri

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Google+
http://www.eglenbizle.com/amigurumi-meyve-modelleri/
Pinterest

Amigurumi meyve modelleri rengarenk tasarımları ve sevimli görünümleri ile dikkat çekmektedir. Amigurumi son dönemlerde birçok bayanın ilgi alanına girmektedir. Tığ ya da şiş ile uygulanan bu teknik sayesinde evde çok güzel oyuncak ve süsler yapılmaktadır. Örgü kategorimizde amigurumi hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Mutfak ve salon dekorasyonunda örgü süs kullanımının yaygınlaşması nedeni ile amigurumi ile yapılan süsler de ön plana çıkmaya başlamıştır. Bu süsler arasında en dikkat çekenlerden birisi de amigurumi meyve modelleridir. Farklı renk ve tasarımları ile dikkat çeken bu örgü süsleri yapmak da oldukça kolaydır. Siz de evde birbirinden güzel örgü süsler tasarlamak isterseniz bu yazımızda konu hakkındaki bilgileri bulabilirsiniz.

Amugurumi Tekniği ile Nasıl Meyve Yapılır?

Amigurumi tekniği ile meyve yapmak için öncelikle uygun bir örnek bulmanız gerekiyor. Bunu bulduktan sonra öreceğiniz meyve modeline uygun renkte bir ip ve ipin kalınlığına uygun bir tığ gereklidir. Yapacağınız meyvenin daha gerçekçi olması için bunun içini doldurarak şişkin bir hale getirmelisiniz. Dolgu malzemesi olarak elyaf kullanabilirsiniz. Öreceğiniz meyvenin şekline göre belirli yerlerde artırma ve eksiltmeleri yaparak çok güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Eğer amigurumi tekniğini yeni öğreniyorsanız işe ilk olarak basit örneklerle başlamalısınız. Bu konuda beceri kazandıkça en zor amigurumi meyve örneği bile size kolay gelecektir.

Amigurumi ile yapacağınız meyveleri tek başına kullanabileceğiniz gibi isterseniz bunları bir tabağa ya da küçük bir dekoratif sepete koyabilirsiniz. Bu tür süsler mutfak masasına ya da salondaki orta sehpaya çok yakışacaktır. Elinizde başka çalışmalardan kalan ipler varsa bunları da örgü meyve yaparak değerlendirebilirsiniz. Örgü meyve olarak çoğunlukla elma ve portakal gibi kolay örnekler tercih edilse de amigurumi ile çok güzel kiraz, çilek, muz ve üzüm gibi meyveler de yapmanız mümkün.

Kiraz ve çilek gibi küçük boyuttaki amigurumi meyveleri küçük çocuklara öreceğiniz yelek, ceket ve elbiselerde aksesuar olarak da kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra bebek battaniyesi ve örgü yastık kılıfı yapımında da bu meyve modelleri çok işinize yarayabilir. Bebeğiniz varsa ona da oynaması için meyve şeklinde bir oyuncak örebilirsiniz. Evde yapılan örgü oyuncaklar küçük çocuklar için daha güvenilir olduğu için bu tavsiyemizi değerlendireceğinizi düşünüyoruz. Rengarenk örgü meyveler çocuğunuzun odası için güzel bir dekor ürünü de olabilir. Aynı ya da farklı örgü meyveleri kullanarak çok güzel duvar süsleri yapabilirsiniz. Bebeğinizin beşiğini süslemek için evde sarkaç süs yapmak isterseniz, amigurumi meyve örnekleri bu konuda da işinize yarayabilir. Bu tekniği kullanarak yapacağınız dekor ürünü ve süslerin kullanım amacına uygun boyutta olmasına dikkat etmelisiniz.

Evde sıkılmadan vakit geçirirken güzel tasarımlar oluşturmak isterseniz amigurumi tekniği ile meyve yapmayı deneyebilirsiniz. Bu tekniği uygulayarak çok güzel sebze şeklinde süsler de örebilirsiniz. Öreceğiniz meyvelere yaprak ve sap yaparak bunları daha gerçekçi bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bu meyvelere boncuk ya da pul gibi aksesuarlar dikerek daha şık bir görünüm verebilirsiniz. Süsleme konusundaki tercihi size bırakıyoruz. Siz de evde bu tür güzel çalışmalar yapmak isterseniz örgü meyve modeli seçimi konusunda yardımcı olmak için ihtiyaç duyabileceğiniz örneklerden bazılarını bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Resim galerisindeki görselleri inceleyerek siz de nasıl bir tasarım yapacağınıza karar verebilirsiniz. Amigurumi yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, amigurumi nasıl yapılır yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir