Akıllı Telefon için Dokunmatik Ekran Kalemi Yapımı

Akıllı Telefon için Dokunmatik Ekran Kalemi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Dokunmatik ekran kalemi sayesinde akıllı telefon ve tabletleri daha rahat kullanabilmekteyiz. Akıllı telefon için ekran kalemine ihtiyacınız varsa bunu evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için telefonun ekranına zarar vermeyecek malzemeler kullanmalısınız. Evde bulunan malzemeleri kullanarak dokunmatik ekran kalemi yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Akıllı Telefon için Dokunmatik Ekran Kalemi Yapımı

Evde dokunmatik ekran kalemi yapmak için biten herhangi bir tükenmez kalem ya da kurşun kalem kullanabilirsiniz. Kalemi doğrudan ekrana temas ettirirseniz bunun hiçbir etkisi olmayacağı gibi ekrana zarar da verebilirsiniz. Kalemi dokunmatik bir kaleme dönüştürmek için alüminyum folyo ve pamuk kullanabilirsiniz. Her evde bulunan bu malzemeler ile kısa sürede dokunmatik akıllı ekran kalemi yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Dokunmatik Ekran Kalemi
Dokunmatik Ekran Kalemi

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane kalem
  • Pamuk
  • Bant
  • Makas
  • Alüminyum folyo

Yapacağınız ekran kalemini süslemek isterseniz desenli bant kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında her türlü kalem kullanılabilir.

Akıllı Telefon için Dokunmatik Ekran Kalemi Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise dokunmatik ekran kalemi yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İşe ilk olarak kalemin ucuna pamuk sarmakla başlayın.
  • Pamuktan küçük bir parça alarak bunu biraz açtırarak kalemin ucuna ince bir şekilde sarın.
  • Pamuğun çıkmaması için uçlardan bant ile tutturun.
  • Alüminyum folyodan bir parça kesin ve bununla kalemi güzelce sarın. Bunun da açılmaması için bantlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra akıllı telefon için dokunmatik ekran kalemi yapımı tamamlanmış oluyor. Kalemin daha şık görünmesini isterseniz desenli bant ile süsleme yapabilirsiniz. Ekran kalemini kullanmadan önce ucundaki pamuğu hafifçe ıslatarak daha rahat kullanabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda akıllı telefon için dokunmatik ekran kalemi yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde kolay bir şekilde telefon kapağı yenilemek isterseniz daha önce paylaştığımız desenli bant ile telefon kapağı yenileme yazımıza göz atabilirsiniz.

Akıllı Telefon için Ekran Kalemi Resimli Anlatım
Akıllı Telefon için Ekran Kalemi Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial