Ağaç Yaprakları ile Dekoratif Kase Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Ağaç yaprakları ile dekoratif kase yapımı, evinizin dekorunda sonbahara uygun bir değişiklik yapmanızı sağlayacak keyifli bir çalışmadır. Ağaçlardan dökülen sarı ve kahverengi gibi yaprakları kullanarak yapılan bu kendin yap projesi çok kolay olduğu için isteyen herkes rahatlıkla uygulayabilir. Evde dekoratif kase yapımı için farklı malzeme ve teknikler kullanılarak uygulanan birçok çalışma bulunmaktadır. Daha önce sizlerle düğme ile dekoratif kase yapımı konusunu paylaşmıştık. Bugünkü projemiz de aynı yöntemle yapılıyor sadece malzeme olarak düğme yerine ağaç yaprağı kullanılıyor. Hiç masraf yapmadan harika bir dekor ürününe sahip olmak isterseniz bu uygulamayı deneyebilirsiniz. Güzel bir hobi çalışması uygulamak isteyenler için aşağıda gerekli malzemeleri ve yapım aşamasını paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane balon
  • Yeterli sayıda ağaç yaprağı
  • Şeffaf tutkal
  • Fırça

Not: Kase yapımı için büyük yaprak kullanırsanız hem işiniz kolaylaşır hem de yaptığınız dekor ürünü daha şık bir görünüme sahip olur.

Malzeme listesi gördüğünüz gibi hiç masraf gerektirmiyor. Çalışacağınız alana yapışkan bulaşmaması için kağıt ya da bez sererek gerekli tedbiri almayı unutmayın. Aşağıda, ağaç yaprakları ile dekoratif kase nasıl yapılır? sorusunun cevabını detaylı açıklaması ile birlikte bulabilirsiniz.  

  • İlk olarak işe balonu şişirerek başlayın. Kase yapımı için orta büyüklükte şişirmeniz yeterli.
  • Rahat çalışabilmek için bir kabın içine tutkalı dökün. Fırça yardımı ile balonun üzerine tutkal sürün ve tüm yaprakları tek tek balona yapıştırın. Balonu yarısına kadar bu şekilde yapraklarla kaplayın.
  • Daha sonra yaprakların üzerine bir kat daha tutkal sürün.
  • Yapıştırdığınız tutkal kuruduktan sonra bir iğne ile balonu dikkatlice patlatın.
  • Balon parçalarını temizledikten sonra dekoratif kase kullanıma hazır. Bunu istediğiniz yere koyarak sonbaharın güzelliğini evinizin dekoruna yansıtabilirsiniz.

Bahçeli bir eviniz varsa sonbaharda dökülen yaprakları toplayarak onları bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Ağaç yaprakları ile dekoratif kase yapımı resimli anlatım olarak aşağıda bulunmaktadır. Resimleri inceleyerek siz de bu keyifli çalışmayı yapıp, kendi imalatınız olan bir dekor ürünü kullanmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Ağaç Yaprakları ile Dekoratif Kase Yapımı
Ağaç Yaprakları ile Dekoratif Kase Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial