Açma Halkası ile Küpe Yapımı

Açma Halkasından Küpe Yapımı

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Google+
http://www.eglenbizle.com/acma-halkasindan-kupe-yapimi/
Pinterest

Açma halkasından küpe yapımı fazla masraf gerektirmeyen ve uygulaması kolay bir takı tasarımı çalışmasıdır. Tükettiğimiz içeceklerin kapağında bulunan metal açma halkaları ile birçok farklı çalışma yapılabilir. Şekil ve dayanıklılık yönünden aksesuar yapımı için de uygun olan bu halkalarla birbirinden şık küpe, kolye ve bileklikler yapabilirsiniz. Bugün sizlere bahsedeceğimiz açma halkasından küpe yapımını da evinizde kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Hayal gücünüzü harekete geçirecek güzel bir takı tasarımı uygulaması arıyorsanız aşağıda konunun tüm detaylarını bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 çift açma halkası
  • 1 çift küpe kancası
  • Küçük bir pense
  • Boncuk, boya gibi istediğiniz süsleme malzemeleri

Açma halkasından küpe nasıl yapılır? bunu merak ediyorsanız ilk olarak başlıca iki ana malzeme olan açma halkası ve küpe kancası temin etmelisiniz. Daha sonra küpe kancalarının ucundaki halkayı pense yardımı ile açıp bunları açma halkalarına geçirin ve pense ile güzelce sıkın. Bu işlem sonucunda elinizde çok güzel bir çift küpe olacak. Bundan sonrasında yapmanız gereken tek şey küpeleri elinizdeki imkanlara ve zevkinize göre süslemek.

Renkli açma halkası kullanmadıysanız metal görünümünü gidermek için istediğiniz renkte sprey boya kullanabilirsiniz. İsterseniz hiç boyamadan olduğu gibi de bırakabilirsiniz. Küpeleri süslemek için boncuk da kullanabilirsiniz. Artık takmadığınız küpeleriniz varsa bunların aksesuarlarını çıkarıp, yeni yaptığınız küpelere takabilirsiniz. El becerisine güvenen bayanlar bu açma halkalarının kenarını tığ ile örerek çok güzel küpeler yapabilirler. İsterseniz sallantılı boncuklar hazırlayıp bunları küpenin ucuna takabilirsiniz. Açma halkalarını kullanmadığınız ojeler varsa onlarla da renklendirebilirsiniz. Daha şık ve gösterişli bir küpe yapmak için halkaları gümüş ya da altın rengine boyayabilir ve sonrasında parlak taşlı aksesuarlarla takınızın şıklığını tamamlayabilirsiniz.

Verdiğimiz örneklerden de anlaşılacağı gibi açma halkasından küpe yapmak oldukça kolaydır. Bu uygulamada el oyalayacak ince detaylar olmadığı için isteyen herkes rahatlıkla yapabilir. Elinizde açma halkalarından varsa bunları atmak yerine kendinize ya da sevdiklerinize küpe yaparak değerlendirebilirsiniz. Aşağıda size ilham vermesi için açma halkasından yapılmış küpe modelleri paylaşıyoruz. Bunları inceleyerek siz de birbirinden güzel küpeler yaparak, kendi tasarımınız olan takılarla dikkat çekebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir