2017 Bebek Patiği Modelleri

Sosyal medyada paylaş

2017 bebek patiği modelleri sayesinde bebeğinizin ayağını sıcacık tutacak çok şık patikler örebilirsiniz. Patik, küçük bebeklerin evde ve bir yere giderken giydiği örgü ayakkabıdır. Günümüzde kız ve erkek çocuklar için yapılan birbirinden renkli ve güzel modeller bulunmaktadır. Bebeği olan anneler için onlara çeşit çeşit patikler yapmak ayrı bir zevktir. Bu yazımızda kız ve erkek çocuklar için yapabileceğiniz en güzel patik örneklerini sizlerle paylaşıyoruz. Örgü örmeyi seviyorsanız evde keyifli vakit geçirmek için bebek patiği yapabilirsiniz.

Bebek patiği yaparken uygun renk seçimi kadar uygun model ve ip tercihi de önemlidir. Patik yapacağınız ip uygun kalınlıkta ve ayağı sıcak tutacak bir yapıda olmalıdır. Seçeceğiniz model de bebeğin cinsiyetine ve mevsime göre farklılık gösterecektir. Kız çocuklar için çoğunlukla üst tarafı açık, çiçek ve çeşitli sevimli desenler olan modeller yapılırken, erkek çocuklar için spor ayakkabı şeklinde ve daha düz modeller tercih edilmektedir. Kızlar için yapacağınız patiklerde ayakkabı kopçası şeklinde, düğme ile iliklenen detaylar olursa bu onun ayağının rahat etmesini sağlar ve daha şık bir görünüm oluşturur. Erkekler için de bağcıklı örnekler arasından uygun bir seçim yapabilirsiniz. Bebek patiği örerken ayaklarının ölçüsünü dikkatli almaya özen göstermelisiniz. Patik çok bol olursa ayağından çıkabileceği gibi dar olduğunda da rahatsızlık verebilir. Çok büzgülü modeller de sonradan toparlanma yaparak ayağı sıkabilir. Bu tarz örnekleri yaparken mümkün olduğunca sıkı örmemeye dikkat edin. Bahar ve yaz aylarında kullanılacak patikler delikli örneklerden seçilirse hem bebeğin ayağı terlemez hem de daha güzel olur. Kış aylarında ayakları daha iyi ısıtmak için daha kalın ip ve çift katlı örgü tercih edilebilir. Haroşa örgü, zarif ve çift kat yapısı ile kışlık patik yapımı için idealdir. Örgüye yeni başlayanlar kolay bebek patiği modelleri arasından bir seçim yaparak, kısa sürede çok fazla zorlanmadan harika patikler örebilirler.

Aşağıda sizlerle sezonun en güzel bebek patiği örnekleri ile ilgili görselleri paylaşıyoruz. Bebeğinizin cinsiyetine ve kendi zevkinize göre bir ip seçerek siz de bu güzel patiklerden yaparak onların ayağını sıcacık ısıtabilirsiniz. Bu sevimli patiklerden bebek bekleyen yakınlarınız için de örerek onlara hoş bir sürpriz yapabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial