2 Dakikada Pipet ile Bileklik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

2 dakikada pipet ile bilezik yapımı isteyen herkesin evde zorlanmadan yapacağı bir kendin yap uygulamasıdır. Takı takmayı seviyorsanız günlük yaşantınızda kullanmak için evde rengarenk bilezikler yapabilirsiniz. Boncuk ya da parlak taş gibi malzemeler kullanmadan sadece pipet ile düz ve güzel bir bilezik yapabilirsiniz. Bileklik görünümündeki bu bileziği kız çocukları ve genç bayanlar da severek kullanacaklardır. Ucuz malzemeler ile çok kısa sürede güzel bilezikler tasarlamak isterseniz, pipet ile bilezik yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

2 Dakikada Pipet ile Bilezik Yapımı

Evde pipetten bilezik yapmak oldukça kolaydır. Sıvı tüketirken kullanılan rengarenk pipetler ile yapılan bilezikler şık görünümü ile dikkat çekmektedir. Evde takı tasarımı yapmaya yeni başlayanlar için bu uygulama oldukça idealdir. Tek yapmanız gereken istediğiniz renkte pipet temin etmek. Sonrasında bunları ütüleyerek bilezik şekline getirip kolunuza takabilirsiniz. Ütünün yaydığı ısı ile düz bir şekil alan pipetlerin iki ucu silikon tabancası yardımı ile birleştirildiğinde ortaya çok güzel bilezikler çıkmaktadır. Önerimizi değerlendirmek isterseniz işe ilk olarak aşağıdaki listede bulunan malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

2 Dakikada Pipet ile Bileklik Yapımı
2 Dakikada Pipet ile Bileklik Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • 3 tane pipet
  • Pişirme kağıdı
  • Ütü
  • Silikon tabancası

Uygulamanın yapımında düz ya da renkli her türlü pipet kullanılabilir. Evde pipet yoksa marketlerde paketler halinde istediğiniz renkte pipet bulabilirsiniz.

Pipet ile Bilezik Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise pipet ile bilezik yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Pişirme kağıdını ortadan ikiye katlayın ve bunun arasına pipetleri düzgün bir şekilde yerleştirin.
  • Pişirme kağıdının üzerinden ütüyü pipetlere bastırarak bunların düzleşmesini sağlayın.
  • Ütü bastıktan sonra biraz soğumasını bekleyerek pişirme kağıdının arasındaki pipetleri çıkarın.
  • Bunları birbirinden ayırdıktan sonra kolunuza göre ayarlayın ve açık olan uçlarını silikon tabancası yardımı ile yapıştırarak birleştirin.

Tüm bu aşamalardan sonra pipetten bilezik yapımı tamamdır. Rengarenk bilezikleri kolunuza takarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Silikon tabancanız yoksa pipetlerin ucunu birleştirmek için zımba da kullanabilirsiniz. İsterseniz kağıt deleceği ya da sivri bir nesne yardımı ile pipetlerin uçlarına delik açarak buralardan ince bir kurdele ya da ip geçirebilirsiniz. Bileziğin daha şık görünmesini isterseniz üzerine küçük parlak taşlar, pul ya da boncuk da yapıştırabilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı. Küçük kızınız varsa bu pratik yöntem sayesinde evde rengarenk bilezikler yaparak onu mutlu edebilirsiniz. Bu kolay takı tasarım çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda pipetten bilezik videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde pipetten güzel bir bileklik tasarlamak isterseniz daha önce paylaştığımız pipet ile bileklik nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bu güzel video için; Bak Yap Tv’ye teşekkür ederiz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial