1 Şampuan Kutusundan 2 Kalemlik
Sosyal medyada paylaş

1 şampuan kutusundan 2 kalemlik isteyen herkesin evde rahatlıkla yapabileceği bir geri dönüşüm uygulamasıdır. Evde boş şampuan kutusu varsa bununla 2 tane kalemlik yapabilirsiniz. Desenli bant ile yapacağınız süslemelerin de yardımı ile kısa sürede harika tasarımlara imza atabilirsiniz. Şampuan ve diğer temizlik malzemelerinin plastik kutuları günümüzde farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Biraz hayal gücü, biraz da el becerisi ile siz de evde çok güzel çalışmalar yapabilirsiniz. Şampuan kutusu ile 2 tane kalemlik yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını aşağıda paylaşıyoruz.

1 Şampuan Kutusundan 2 Kalemlik

Evde şampuan kutusundan kalemlik yapmak oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken şampuan kutusunu yapmak istediğiniz kalemliğin boyutuna uygun şekilde kesmek. Sonrasında ise tasarımı size ait olan bu kalemliği zevkinize göre süsleyebilirsiniz. Süsleme yapmak için kağıt, fon kartonu ve eva kullanabileceğiniz gibi evde kullanılmayan düğmeler varsa bunlarla da süsleme yapabilirsiniz. Sevimli bir tasarım yapmak isterseniz kalemliğin üzerine oynar göz ve ağız da yapabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan malzeme listesine geçelim.

Şampuan Kutusundan Kalemlik
Şampuan Kutusundan Kalemlik

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane şampuan kutusu
  • Falçata
  • Makas
  • Süsleme yapmak için desenli bant

1 Şampuan Kutusu ile 2 Kalemlik Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımında renkli şampuan kutularını kullanırsanız daha şık bir tasarım olacaktır. Çalışmaya başlamadan önce şampuan kutusunun üzerindeki yapışkanlı etiketi güzelce çıkarın. Burada kalan yapışkan kalıntılarını deterjanlı su il temizledikten sonra plastik kutuyu kurulamayı unutmayın. Bu ön hazırlık aşamasının ardından 2 güzel kalemlik yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Şampuan kutusunu düz bir zemine koyun ve falçata yardımı ile bunun kapak kısmını alt tarafından ayırın. Bu şekilde elinizde 2 tane kalemlik olacak.
  • Kestiğiniz yerlerdeki fazlalıkları makas ile dikkatli bir şekilde keserek düzeltebilirsiniz.
  • Sonraki aşamada bu kalemliklerin üzerine desenli bant ile istediğiniz şekilde süsleme yapabilirsiniz.
  • Bu kalemliklerden birisinin arkasına delik açarak bunu istediğiniz yere asabilirsiniz.

Bu kolay geri dönüşüm uygulaması sayesinde hem çalışma masasına koyabileceğiniz hem de duvara asabileceğiniz 2 tane kalemliğe sahip olabilirsiniz. İsterseniz bu şık kutuların içine diş fırçalarını ya da makyaj malzemelerini de koyabilirsiniz. Bu şık kutular takı ve toka kutusu olarak da kullanılabilir. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu keyifli çalışmayı yapmak isteyenlere kolaylık olması için aşağıda şampuan kutusundan kalemlik yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde bu tarz çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız şampuan kutusundan kalemlik yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial